محل تبلیغات شما

تاسیسات استخر در یک استخر فرضی

برای درک بهتر و آشنایی اولیه با تاسیسات و تجهیزات استخر ، بهتر است از یک استخر فرضی کمک بگیریم که دارای سونای  خشک , سونای بخار و جکوزی است و تصاویر مربوط به وسایل بکار رفته در آن را نیز به شما نشان دهیم. برای شروع فرض کنید که ما استخری با مشخصات زیر داریم:

گنجایش ۳۰ هزار گالن آب (خدود ۱۲۰ متر مکعب آب)

آب این استخر نیز به صورت روزانه در یک سیستم هوشمند گردش و تصفیه بین تاسیسات و استخر در حال چرخش است.

ما فرض میکنیم که این استخر دارای آبنما و فواره است که هر کدام به صورت جدگانه دارای سیستم تصفیه هستند

و برای گرم کردن و بالا بردن دمای آب نیز از سیستم گرمایشی شامل هیتر استفاده میکنیم.

در این استخر به صورت اتوماتیک مواد شیمیایی آنالیز شده و به صورت خودکار این مواد به استخر تزریق میشوند.

نور، روشنایی و همچنین سیستم کنترل تاسیسات نیز در استخر ما خودکار هستند

با فرض استخر بالا به معرفی ۶ بخش عمده و اصلی هر تاسیسات استخر خواهیم پرداخت:

۱سیستم گردش آب

در تصویر پیوست شده زیر یک سیستم گردش آب را مشاهده میکنید که از تجهیزات و قطعات مختلفی تشکیل شده است. این سیستم نه تنها آب را در مدار به گردش در میاورد بلکه وظیفه تصفیه آب را نیز بر عهده دارد.

۲آبنماها و فواره‌ها

یکی از اجزای اصلی تاسیسات استخر ها آب نماه و فواره ها هستند. ما در استخر مورد بررسی و مد نظر خودمان از یک آبنما و ۶ فواره استفاده کرده ایم که ۲ عدد از آن ها در کف استخر تعبیه شده اند و ۴ تای دیگر در اطراف استخر هستند که آب را از خارج به داخل استخر میریزند.

۳سیستم های گرمایشی یا هیترها

در تاسیسات استخر مد نظر ما، از دو گونه هیتر (Heater) بهره گرفته شده است. یکی از این سیستمهای گرمایشی پمپ حرارتی است و دیگری یک نوع هیتر گازی است. از آنجا که پمپ های حرارتی کارایی بهتری دارندو در مجموع عملکرد بهتری دارند برای افزایش دمای کلی استخر بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند. از طرف دیگر هیترهای گازی نیز به منظور افزایش دمای آب موجود در جکوزی آن هم در یک بازه زمانی کوتاه مورد استفاده قرار میگیرند.

۴سیستم خودکار کنترل مواد شیمیایی استخر

این سیستم که با نام (Automated-Chemical-Systems) نیز شناخته میشود به راحتی سطح، غلظت و میزان کلر و ph آب استخر را به صورت اتوماتیک اندازه گیر کرده و کنترل مینماید.

۵سیستم روشنایی استخر

سیستم روشنایی یا (Lighting) شامل تمامی چراغ ها و لامپ ها داخل و اطراف استخر است که قابلیت رنگ نور در آن ها نیز وجود دارد. برای کنترل بهتر نور و روشنایی در محیط استخرها تمامی لامپ ها را به یک پنل مرکزی مجزا و قابل دسترس متصل میکنند.

۶سیستم کنترل تاسیسات استخر ‏[Control System]

 

 

سیستم کنترل استخر مد نظر ما به صورت تمام خودکار است. به این شکل که تمام بخش ها و قطعات بکار رفته در آن اعم از چراغ ها، آب‌نماها، پمپ‌ها، کنترل‌کننده‌های مواد شیمیایی، جت‌های‌جکوزی و … کاملا اتوماتیک هستند. و می‌توان بدون هیچ مشکلی به راحتی مدیریت آن‌ها را در دست گرفته و کنترل کرد


جهان نما

ساخت استخر و آشنایی با روش های اجرا و استاندارد های ابعاد استخر

گلخانه هوشمند چیست؟

منابع آلاينده آب استخر

استخر ,آب ,سیستم ,تاسیسات ,نیز ,یک ,به صورت ,تاسیسات استخر ,این استخر ,آب را ,مد نظر

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
الان بخر تحویل بگیر قطعات بیل بهکو نیوهلند با مناسب ترین قیمت سورنا موزیک تک سایت خانه دانلود بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. نت آموز سبزه زار خوشمزه ترین مزه ها مرکز اطلاعات خرید پارتیشن دوجداره بادوام