محل تبلیغات شما
  1. دوش گرفتن و شستشوی بدن : قبل از ورود به محوطه استخر وسونا , حتما دوش بگیرد و بدنتان را با مواد شوینده بطور کامل بشویید . این کار برای حفظ بهداشت استخر و سونا و جکوزی دارای اهمیت است ، ضمن اینکه برای سلامت خودتان و دیگران هم خیلی اهمیت دارد . بدن در فضای گرم سونا شروع به عرق کردن می کند در این حالت میکروب هایی که بر روی پوست بدن وجود دارند شرایط خوبی برای تکثیر پیدا می کنند بنابراین لازم است که حتما بدن خود را بشویید تا مقدار این میکروب ها کمتر شود !
  2. سونا بخار و گرم کردن بدن : برای شروع بهتر است ابتدا از سونایی بخار شروع کنید . فضای گرم و مرطوب این مکان , محیط خیلی مناسبی است تا دمای بدن شما بالا رود و ماهیچه ها و رگ های بدن شما آماده فعالیت بدنی شوند . زمان ماندن دراین مکان می تواند حدود ۵ تا ۷ دقیقه باشد . این کار دقیقا همان گرم کردن =WARM UP قبل از انجام حرکات ورزشی را دارد و به این منظور صورت می گیرد که به ماهیچه ها و تاندون های بدن آسیبی نرسد و قابلیت انبساط و انعطاف آنها را افزایش دهد .
  3. شنا در استخر : بعد از بیرون آمدن از سونای بخار , بدن شما آماده است که شنا کند . می توانید به مدت حداقل ۳۰ دقیقه در استخر به انجام شنای قورباغه یا کرال سینه یا هر شنای دیگری که مورد علاقه تان است بپردازید . این کار برای بالابردن ضربان قلب شما و بهبود وضعیت قلبی و عروقی شما لازم است .
  4. جکوزی گرم و رفع خستگی : چون بعد از شنا کردن بدن شما خسته شده است بهتر است حدود ۵ دقیقه ای هم در جکوزی داغ باشید و با فشار آب بخش های مختلف بدنتان را ماساژ دهید تا نفس تان هم به حالت عادی برگردد و آماده شوید تا جلسه اصلی سونا را شروع کنید . سعی کنید همه بخش های بدن را ماساژ دهید و ماساژ قوزک و کف پا را هم فراموش نکنید که خیلی موثر است
  5. سونا خشک و فوائد بیشمار آن : حالا بدن شما آماده است که یک جلسه کامل سونای خشک را تجربه کند راحت بر روی یکی از طبقات سونا دراز بکشید . یادتان باشد در سونا نباید هیچ گونه حرکات ورزشی انجام دهید فقط می توانید به آرامی بخش هایی از بدنتان را ماساژ دهید . لازم است بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه درسونا بمانید اگر طاقت تحمل گرما را ندارید برای چند لحظه بیرون بیائید کمی آب سرد بر روی سرتان بریزید و مجددا به سونا بگردید اگر شما بتازگی سونا رفتن را شروع کرده اید نباید انتظار داشته باشید که براحتی بتوانید ۲۰ دقیقه در سونا بمانید . این کار آدمهای حرفه ای است !

جهان نما

ساخت استخر و آشنایی با روش های اجرا و استاندارد های ابعاد استخر

گلخانه هوشمند چیست؟

منابع آلاينده آب استخر

سونا ,دقیقه ,کار ,های ,ماساژ ,دهید ,بدن شما ,این کار ,بدنتان را ,است که ,بر روی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
نماشویی ساختمان | پیچ و رولپلاک نما | نقاشی نما بهترین خدمات برش لیزر کنکور ، دانلود سوالات کنکور پارسی گیم Adventure Comic ادبی اینجا زیبایی را درک کن آپشن خودرو | دنیای آپشن بست موزیک بارونه