محل تبلیغات شما

نگهداری استخر شنا نیاز به سرمایه گذاری زیادی از قبیل زمان و پول برای صاحب خود دارد.   به همین دلیل صاحبان استخر معمولا در تلاش برای ایجاد یک محیط آرام و زیبا و عاری از هر آلودگی در محیط تفریحی خود است .کدری و آلودگی آب استخر و بخارات مواد شیمیایی اضافه شده به آب استخر باعث تبدیل محیط تفریحی به یک محیط کسل کننده و خسته کننده می شود.

قسمت ۱ تا ۴ تمیز کردن استخر

۱.چگونه استخر خود را نظافت کنیم ؟

ابتدا کلیه سطح بیرونی استخر را توسط یک جارو نظافت کنید و سپس برای پاک شدن گرد و غبار روی دیوارها و شیشه های سالن به وسیله یک دستمال و موادی مانند شیشه پاک کن لکه ها را پاک کنید.

قسمت ۲ تا ۳ آب را تست می گیریم.

 

۲.مقدار PH یا قلیایی بودن آب استخر را توسط تستر اندازه گیری می کنیم . مقدار قلیایی بودن آب باید بین رنج ۷.۲ تا ۷.۶ ppm باشد.

 

 

 

۳.اگر مقدار رنج مواد شیمیایی موجود در آب با تست های شما مطابقت نداشت باید توجه داشته باشید که پمپ تصفیه آب استخر  باید حداقل ۱۲ تا ۲۴ ساعت آب را تصفیه کند تا تمام آب استخر از فیلتر گذشته و تصفیه شود و مواد در تمام سطح استخر حل ویکنواخت گردد.

مقدار کلر محلول در آب استخر باید توسط تستر کلر اندازه گیری گردد. کلر آب باید بین ۱.۲ تا ۲.۰ ppm در آب استخر باشد.

مقدار PH آب استخر باید به وسیله قطره red اندازگیری شود و مقدار آن باید ۷.۲ تا ۷.۶ ppm باشد.

مقدار سختی موجود در آب استخر باید بین ۲۰۰ تا ۳۵۰ ppm باشد.

۴.چه دلایلی می تواند باعث شود که آب استخر شما کدر شود؟

۱.بارش باران های شدید و مکرر در استخر های روباز ، کمبود نور خورشید و نبود تابش اشعه uv به سطح استخر و رشد جلبک در دیواره ها ، پاک نکردن سطح کاشی های استخر برای مدت طولانی ، جارو نکردن درست استخر در زمان خود ، عدم روشن کردن پمپ فیلتر استخر که حداقل این پمپ باید در روز ۸ تا ۱۲ ساعت آب استخر را تصفیه کند ، اضافه کردن مواد شیمیایی به آب به صورت یکباره ، استفاده شنا گران از روغن بدن و لوسیون در هنگام استفاده از استخر .

۲.شما باید مقدار کلر و PH استخر را تا مدت سه روز در حالت ثابت نگه دارید و مقدار PH بین ۷.۲ تا ۷.۶ و مقدار کلر آب بین ۱.۲ تا ۲.۰ PPM باشد .

۳.اگر تمام پارامتر های مواد شیمیایی آب را تست گرفته شد و آب بعد از گذشت ۳ روز دارای کدری بود باید پمپ استخر را خاموش و وضعیت شیر فیلتر را در حالت بکواش قرار دهید و پمپ را روشن نمایید تا فشار آب از کف فیلتر وارد شده ، فیلتر را شستشو دهد و بعد از پاک شدن مجددا فیلتر را در حالت تصفیه قرار دهید تا آب استخر را تصفیه کند . این کار را هر ۴۸ ساعت یک بار تکرار کنید تا آب به حالت شفاف رسد . در صورت شفاف نشدن ، پمپ را خاموش و شیر های فیلتر را ببندید و توری داخل فیلتر را با آب شستشو دهید و خاک فیلتر را در صورت دیاتومیک بودن فیلتر از قسمت مکش پمپ سیستم اضافه کنید.

 

 

جهان نما

ساخت استخر و آشنایی با روش های اجرا و استاندارد های ابعاد استخر

گلخانه هوشمند چیست؟

منابع آلاينده آب استخر

استخر ,آب ,۲ ,فیلتر ,، ,های ,آب استخر ,فیلتر را ,۲ تا ,استخر را ,مواد شیمیایی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
اخبار استان ها مرکز انواع برش لیزر مس ارزان کده چاینی موزیک : سایت دانلود آهنگ های فارسی ایرانی به زبان چینی دانلود آهنگ جدید خرید اینترنتی مشاوره علمی کاربردی بدون کنکور بهترین سایت صبا فیلم دانلود فایل