محل تبلیغات شما

يك استخر شنا نياز به سرمايه گذاري زيادي از قبيل زمان و پول براي صاحب خود دارد. صاحب استخر معمولا در تلاش براي ايجاد يك محيط آرام و زيبا و عاري از هر آلودگي در محيط تفريحي خود است .كدري و آلودگي آب استخر و بخارات مواد شيميايي اضافه شده به آب استخر باعث تبديل محيط تفريحي به يك محيط كسل كننده و خسته كننده مي شود.

قسمت ۱ تا ۴ تميز كردن استخر

۱.چگونه استخر خود را نظافت كنيم ؟

ابتدا كليه سطح بيروني استخر را توسط يك جارو نظافت كنيد و سپس براي پاك شدن گرد و غبار روي ديوارها و شيشه هاي سالن به وسيله يك دستمال و موادي مانند شيشه پاك كن لكه ها را پاك كنيد.

قسمت ۲ تا ۳ آب را تست مي گيريم.

 

۲.مقدار PH يا قليايي بودن آب استخر را توسط تستر اندازه گيري مي كنيم . مقدار قليايي بودن آب بايد بين رنج ۷.۲ تا ۷.۶ ppm باشد.

  

۳.اگر مقدار رنج مواد شيميايي موجود در آب با تست هاي شما مطابقت نداشت بايد توجه داشته باشيد كه پمپ تصفيه آب استخر بايد حداقل ۱۲ تا ۲۴ ساعت آب را تصفيه كند تا تمام آب استخر از گذشته و تصفيه شود و مواد در تمام سطح استخر حل ويكنواخت گردد.

مقدار كلر محلول در آب استخر بايد توسط تستر كلر اندازه گيري گردد. كلر آب بايد بين ۱.۲ تا ۲.۰ ppm در آب استخر باشد.

مقدار PH آب استخر بايد به وسيله قطره red اندازگيري شود و مقدار آن بايد ۷.۲ تا ۷.۶ ppm باشد.

مقدار سختي موجود در آب استخر بايد بين ۲۰۰ تا ۳۵۰ ppm باشد.

۴.چه دلايلي مي تواند باعث شود كه آب استخر شما كدر شود؟

۱.بارش باران هاي شديد و مكرر در استخر هاي روباز ، كمبود نور خورشيد و نبود تابش اشعه uv به سطح استخر و رشد جلبك در ديواره ها ، پاك نكردن سطح كاشي هاي استخر براي مدت طولاني ، جارو نكردن درست استخر در زمان خود ، عدم روشن كردن پمپ  استخر كه حداقل اين پمپ بايد در روز ۸ تا ۱۲ ساعت آب استخر را تصفيه كند ، اضافه كردن مواد شيميايي به آب به صورت يكباره ، استفاده شنا گران از روغن بدن و لوسيون در هنگام استفاده از استخر .

۲.شما بايد مقدار كلر و PH استخر را تا مدت سه روز در حالت ثابت نگه داريد و مقدار PH بين ۷.۲ تا ۷.۶ و مقدار كلر آب بين ۱.۲ تا ۲.۰ PPM باشد .

۳.اگر تمام پارامتر هاي مواد شيميايي آب را تست گرفته شد و آب بعد از گذشت ۳ روز داراي كدري بود بايد پمپ استخر را خاموش و وضعيت شير را در حالت بكواش قرار دهيد و پمپ را روشن نماييد تا فشار آب از كف وارد شده ، را شستشو دهد و بعد از پاك شدن مجددا را در حالت تصفيه قرار دهيد تا آب استخر را تصفيه كند . اين كار را هر ۴۸ ساعت يك بار تكرار كنيد تا آب به حالت شفاف رسد . در صورت شفاف نشدن ، پمپ را خاموش و شير هاي را ببنديد و توري داخل را با آب شستشو دهيد و خاك را در صورت دياتوميك بودن از قسمت مكش پمپ سيستم اضافه كنيد.


جهان نما

ساخت استخر و آشنایی با روش های اجرا و استاندارد های ابعاد استخر

گلخانه هوشمند چیست؟

منابع آلاينده آب استخر

استخر ,آب ,بايد ,۲ , ,، ,آب استخر ,استخر را ,۲ تا , را ,مواد شيميايي

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
خبر فردا کالای ارزان پرسش مهر بهترین وب خبرنامه به روز و تخصصی سینما ارزانی یک برنامه نویس عاشق لینوکش قیمت باغ ویلا در تهراندشت خرید و فروش لوازم یدکی جرثقیل تخفیف ویژه فقط برای امروز