محل تبلیغات شما

شاید در گذشته فرصت ها برای شنا کردن و یا لذت بردن از آب به اندازه امروز محدود نبود. در گذشته وجود آب های و رودخانه های روان فراوان و یا دریاچه های پر آب محیط خوبی برای آبتنی و گذران اوقات فراغت بود. و کمتر کسی به فکرساخت استخر در باغ یا خانه خود بود. اما امروز همه چیز فرق می‌کند و آن امکانات و مواهب خدادادی دیگر در دسترس ما قرار ندارند.

در این مقاله ۶ فاکتور مهم و تاثیرگذار در طراحی و ساخت و نگهداری استخر ها را با هم مرور میکنیم و شما دید بهتری نسبت به عوامل مختلف در اجرای استخر شخصی خود به دست خواهید آورد.

۱-شکل هندسی

هیچ محدودیتی در ساخت شکل هندسی استخر وجود ندارد و میتوان آن را به هر شکلی که دوست دارید اجرا کنید. البته شکل آن باید متناسب با طرح و نمای کلی معماری بنای شما باشد. ما معمولا استخرها را به شکل مستطیل میبینیم، زیرا از قدیم ساخت، شیب‌بندی، تمیز کردن و حتی آببندی آسان‌تر و کم هزینه تر بوده است

۲- استایل و نما

تا یک یا دو دهه پیش معمولا عادت داشتیم که از بالا و تنها سطح استخرها را ببینیم . (یعنی تنها نما از بالا بود). اما اکنون همه چیز متفاوت است و سازندگان استخرها، ما را هر روز بیشتر شوکه می‌کنند. آن ها روی اغلب سطوح استخر میسازند، دیوارها را نازک کرده و حتی شفاف می‌کنند چنین نماهایی نه تنها بر زیبایی استخر می افزایند بلکه شور و هیجان شنا کردن در آن ها را نیز افزای میدهند.

۴- سایز

اندازه استخر نقش بسیار مهمی در طراحی و اجرای تجهیزات استخر ها دارد. متخصصان ساخت استخر باید بدانند که فضای شما چقدر است و باید دقیقا چه نوع استخری را برای شما پیاده کنند.

۵- آب‌بندی و عایق کردن

استخر باید از هر لحاظ آب‌بندی شود تا در هیچ نقطه ای نشت ندهد. در بازار سیستم های عایق رطوبتی استخر مختلف است که انواع مرغوب آن معمولا دارای ویژگی های زیر هستند:

  • باید در برابر نمک‌ها و انواع قلیاها مقاوم و بادوام باشد.
  • در مقابل تغییرات ناگهانی و سریع آب و هوایی و دمایی مقاوم باشد
  • قابل اجرا در محدوده های دمایی مختلف باشد
  • خاصیت چسپندگی داشته باشد
  • منعطف باشد
  • در برابر فاکتورهایی مثل ذفشار آب، ضربه و ساییدگی مقاوم باشد
  • بتواند روی ترک ها پل ببندد
  • و در نهایت در مقابل فشار و یا عوامل مکانیکی مقاوم باشد

جهان نما

ساخت استخر و آشنایی با روش های اجرا و استاندارد های ابعاد استخر

گلخانه هوشمند چیست؟

منابع آلاينده آب استخر

استخر ,های ,ها ,شکل ,ساخت ,آب ,در طراحی ,مقاوم باشد ,طراحی و ,و یا ,باشد در

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
بهترین سایت سه سوته خرید کن تحویل بگیر briaa0c casa رزنما پورتال جامع سرگرمی f89 انواع کاغذ دیواری پوستری دیدار کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. دانشگاه گز شناسی بیت کوین سفارش آنلاین درب اتوماتیک شیشه ای